Содержимое
На що звертати увагу, обираючи будівельні скоби
Під час зведення житлових, комерційних або промислових будівель нерідко використовуються дерев’яні елементи. І для їхнього з’єднання найбільш універсальним варіантом вважаються сьогодні скоби будівельні. Вони дозволяють швидко та надійно скріпити деревину, використовуються в тому числі для гіпсокартону та окремих металевих виробів і представлені сьогодні у широкому асортименті.
А тому необхідно ретельно розібратися, на які фактори та критерії звертати увагу, обираючи будівельні скоби. Ми розглянемо основні аспекти, які впливають на вибір елементів з’єднання та кріплення.
Матеріал виготовлення будівельних скоб
Мабуть, найбільш важливий чинник на користь вибору тої чи іншої будівельної скоби. Оскільки саме від матеріалу буде залежати міцність, зносостійкість виробу, його довговічність, здатність витримувати певний діапазон температур, підвищену вологість тощо.
Найчастіше сьогодні скоби будівельні виготовляються зі:
- Сталі. Це доволі міцний, зносостійкий матеріал, здатний витримувати високе навантаження. Нержавіюча сталь, окрім того, стійка до корозії, підходить у тому числі для умов з підвищеною вологістю. У той час як вуглецева ідеально підійде для з’єднання елементів з м’якої деревини.
- Алюмінію. Бюджетніший та менш міцний варіант у порівнянні зі сталевими скобами. Підійде для використання у менш навантажених конструкціях. Також часто використовується для кріплення гіпсокартону.
Розмір і форма будівельних скоб
Ми вже зазначали, що скоби будівельні сьогодні представлені у широкому асортименті. І відрізняються вони у тому числі за розмірами і формою. Тож, обираючи елемент з’єднання, звертайте увагу на:
- Довжину, яка має відповідати товщині з’єднуваних матеріалів. Короткі скоби часто використовуються для тонких дерев’яних або гіпсокартонних елементів. Довші – для більш широких балок.
- Ширину і товщину скоби. Мають розраховуватися так, аби вона охоплювала всю необхідну площу.
- Форму. Сьогодні виробники пропонують будівельні скоби з класичною та нестандартною формою. Найбільш поширеними є U-подібні. Також можна знайти зворотні скоби для використання у більш складних дерев’яних конструкціях.
Додатково звертайте увагу на тип покриття основи. Для більшого захисту від зовнішнього впливу на поверхню скоб можуть наносити спеціальне порошкове покриття для забезпечення більшої міцності стійкості до механічних пошкоджень або стійкості до корозії.