Главная Новости Автомобиль Оновлення, яке зачепить кожного водія

Оновлення, яке зачепить кожного водія

1
1,506
Оновлення, яке зачепить кожного водія

21 травня 2024 року Верховна Рада України прийняла законопроєкт №8300, який суттєво змінить систему автострахування в країні. Цей закон, який вступить в силу з 1 січня 2025 року, має на меті привести автоцивілку до європейських стандартів та краще захистити права та інтереси як водіїв, так і постраждалих у ДТП.

Ось деякі з ключових змін, які очікують на водіїв:

1. Швидші виплати:

 • Замість багаторічного очікування, на отримання страхового відшкодування тепер йтиме максимум декілька місяців. Це значно зменшить фінансові та емоційні труднощі для постраждалих у ДТП.

2. Просте оформлення виплат:

 • Впроваджується пряме врегулювання всіх випадків ДТП. Це означає, що постраждалий зможе звернутися за виплатою до своєї страхової компанії, незалежно від винуватця ДТП. Це спростить та пришвидшить процес отримання компенсації.

3. Зрозуміла та доступна страховка:

 • З полісів автоцивілки буде видалено франшизу. Це робить систему страхування більш зрозумілою та доступною для водіїв.

4. Зростання цін на поліси:

 • Введення вільного ціноутворення та збільшення страхових виплат призведе до зростання вартості страхування. Це може стати додатковим фінансовим навантаженням для водіїв, але водночас свідчить про покращення якості послуг та більш ефективне реагування на страхові випадки.

5. Відшкодування без зносу:

 • Страхові виплати будуть здійснюватися в розмірі, необхідному для повного відновлення транспортного засобу, без урахування зносу запчастин. Це означає, що власникам старих авто не доведеться витрачати власні кошти на ремонт або судитися зі страховою компанією.

6. Електронні поліси замість паперових бланків:

 • З обігу буде виведено паперові бланки автоцивілки. Натомість, з’явиться лише електронний поліс автоцивілки, який можна зручно оформити онлайн.

7. Збільшення максимальних сум виплат:

 • Розмір максимальних сум виплат буде поступово зростати до рівня країн ЄС, що значно покращить захист прав постраждалих у ДТП.

Важливо зазначити, що законопроєкт №8300 ще не набув чинності. Його остаточний текст може бути змінений під час другого читання в парламенті.

Як підготуватися до змін:

 • Проаналізуйте ринок автоцивілки: Порівняйте пропозиції різних страхових компаній на сайті та оберіть ту, яка пропонує найкращі умови за найвигіднішою ціною.
 • Ознайомтеся з новим законопроєктом: Детально вивчіть всі зміни, які він передбачає, щоб розуміти свої права та обов’язки як страхувальника.
 • Будьте готові до зростання цін: Заздалегідь закладіть у бюджет додаткові кошти на купівлю автоцивілки.
 • Зверніться до страхового агента: Консультація з кваліфікованим фахівцем допоможе вам підібрати оптимальний варіант страхування та підготуватися до змін.

Реформа автоцивілки — це важливий крок до покращення системи автострахування в Україні. Зміни, які вона передбачає, зроблять страхування більш доступним, прозорим та ефективним, а також краще захистять права та інтереси як водіїв, так і постраждалих у ДТП.

Загрузить еще похожие записи
Загрузить ещё от Admin
Загрузить больше в Автомобиль
Комментарии закрыты.